BENDRAVIMAS BE PYKČIO


Išmokite gyvenimo kalbą – bendraukite be pykčio

Ar norėtumėte atrasti naują bendravimo su žmonėmis būdą, kuriame atsirastų vietos empatijai? Būdą, kuris, kaip įrodyta, gerina santykius su aplink jus esančiais žmonėmis? Kalbėjimo bei kalbos vartojimo būdą, kuris taptų antrąja jūsų prigimtimi ir kurio dėka jūsų gyvenimas taptų linksmesnis, mažiau primenantis nuolatinę kovą?

 

Bendravimas be pykčio (BBP, angl. NVC), taip pat vadinamas „atjautos bendravimu“ – tai „gyvenimo kalba“. Mes mokome BBP anglų kalba, bet visą gautą informaciją galite taikyti bet kuria kalba ir visais gyvenimo aspektais. BBP leidžia žmonėms nustatyti žmogiškąjį tarpusavio ryšį, įgalinantį sąmoningai ir konstruktyviai tenkinti ne tik savo, bet ir kitų asmenų poreikius.

 

BBP- tai sudėtingų situacijų su kitais žmonėmis mūsų gyvenime sprendimo metodas. Nesvarbu, ar konfliktas kyla su kaimynu, vaiku, kolega ar vienu iš tėvų – ši bendravimo forma leidžia asmeniui kitaip pažvelgti į save ir kitus, atveria galimybę pasiekti didesnę harmoniją. Taikyti šį nesudėtingą metodą, kurį prieš daugiau kaip 40 metų išvystė Maršalas Rozenbergas (Marshall Rosenberg), remdamasis savo darbu Amerikos pilietinių teisių judėjime, gali išmokti kiekvienas. Tikslas šiuo atveju yra ne tik išmokti empatijos ir atjautos kalbą, bet stengtis tapti žmogumi, kuris vadovaujasi emocijomis ir atjauta. Mūsų tikslas – pasiūlyti pakankamai laiko išmokti naudoti šiuos įgūdžius pasirinkus naują, pažangų, pirmą tokio pobūdžio kursą Lietuvoje.

 

Bendravimo be pykčio tikslai ir būdai

 

Bendravimą be pykčio atradę žmonės remiasi ne instinktyviu elgesiu, t. y. ginasi, kritikuoja arba puola, bet pradeda žiūrėti į viską objektyviai ir pagarbiai. Vietoje to, kad apsiginklavus baime, kaltinimais, gėda ar kalte verstų kitą asmenį imtis veiksmų, BBP suteikia galimybę taikyti empatiją ir atjautą kaip pagrindinius motyvacijos įrankius. BBP tikslas – leisti pasiekti rezultatus, neleidžiant įsiskverbti pralaimėjimo jausmams arba nepatogumo jausmui, kad teko nusileisti ieškant kompromiso.

 

Anglų kalbos įgūdžiai

 

Neapsigaukite – tai NE anglų kalbos kursai. Dar daugiau, BBP kalba išties nėra sudėtinga. Jums nereikia mokėti nepriekaištingai kalbėti angliškai, kita vertus, turite būti pasiruošę išreikšti save bei gebėti aktyviai klausytis. Jūsų anglų kalbos kalbėjimo lygio ekvivalentas turėtų būti B1 arba aukštesnis, o klausymo lygis – bent B2.

 

Turėsite progą vartoti anglų kalbą autentiškame kontekste, užtikrinančiame galimybę patobulinti jūsų kalbos įgūdžius, sąmoningai neskiriant viso dėmesio vien tik kalbos mokymuisi. Kursas vyks anglų- instruktoriaus gimtąja kalba:dr. Piteris Merikas (Peter Merrick) gimė Kanadoje, studijavo Jungtinėje Karalystėje, o šiuo metu gyvena Vokietijoje.

 

Mokymų kaina

 

Mums yra svarbu sudominti ir pritraukti kuo daugiau žmonių, todėl mokymų kaina yra prieinama kiekvienam.Dviejų dienų (14 val.) mokymų kaina – 84 Eur. Kiekvienas kurso dalyvis gaus kurso baigimo pažymėjimą.

Apie lektorių

Mokymus veda dr. Piteris Merikas (Peter Merrick) iš Kanados, baigęs BBP studijas Londone ir Varšuvoje.

Peter taip pat yra puikus istorijų pasakotojas, rašytojas iratlikėjas, kvalifikuotas mokytojas, turintis CELTA 5 suaugusiųjų anglų kalbos mokymo sertifikatą. Jis gyvena, praktikuoja ir dirba Berlyne.

Štai ką dr. Merikas norėtų papasakoti apie bendravimą be pykčio ir jo svarbą jo asmeniniam gyvenimui:


"Prieš metus aš išsiskyriau su savo mergina ir buvau dar nepasiruošęs naujiems santykiams su kitu žmogumi. Klausiau savęs, kas manyje yra ne taip. Aš pastoviai galvodavau apie savo mamą ir kokią neapykantą jai jaučiu. Tada mane kažkuo sudomino bendravimas be pykčio, taigi aš užsirašiau į savaitgalio kursą Londone ...

Diena prasidėjo nuo Ričardo (Richard) klausimo mums: „Kodėl jūs čia?“ „Ko jūs tikitės iš šito kurso?“ Kai buvo mano eilė atsakyti, aš ištariau: „Pagerinti mano santykius su mama“.Pasibaigus kursui, aš nuvažiavau aplankyti savo mamos. Mūsų santykiai buvo sudėtingi daugiau nei 30 metų! Mūsų pokalbio metu, tam tikru momentu ji mane pertraukė, kai aš bandžiau atsakyti į vieną iš jos pateiktų klausimų. Pajutau, kaip mane užvaldo pyktis. Tačiau prisiminiau tai, ką buvau išmokęs kurso metu. Aš įkvėpiau oro ir uždaviau klausimą, norėdamas išsiaiškinti tikruosius mamos norus ir poreikius. Tuoj pat pajutau, kaip pasikeitė atmosfera kambaryje. Ji atsakė: „Ne, viskas gerai, Piteri, tęsk savo istoriją“. Tuo momentu lyg viskas pasikeitė tarp mūsų, aš iškart pajutau bendravimo be pykčio galią ir poveikį mūsų santykiams. Aš supratau, kaip yra svarbu palaikyti gerus santykius su mama, kad ateityje vėl galėčiau nebijoti parodyti jausmų bei užmegzti abipusiu pasitikėjimu grįstus santykius.

Netrukus aš sutikau man skirtą žmogų, kuris tapo man labai svarbus ir artimas".

Šie kursai yra organizuojami pagal įmonių ir individualių asmenų užsakymus, susidarius bent 6 žmonių grupei.

 

Išsamesnę informaciją rasite apsilankę adresuhttps://www.cnvc.org/
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House