Europos A-B-C

Socrates LINGUA 1 Europos Kalbų ABC (Kalbų mokymo populiarinimas nukreiptas į suaugusiuosius)

Projekto santrauka

2000 m. gruodį Eurobarometras atliko specialų kompleksinį tyrimą "Europiečiai ir kalbos" kurio rezultatai parodė, kad ES piliečiai nepakankamai moka užsienio kalbas.

 

Šiuo projektu bus siekiama žadinti Europos piliečių susidomėjimą mokytis ne tik gimtosios, bet ir vienos ar net kelių užsienio kalbų. Tai bus daroma su taip vadinamo "Kalbų populiarintojo" pagalba. Jis bus specialiai tai veiklai skirtas asmuo, parinktas ir parengtas dirbti šį darbą.

 

Kalbų populiarinimas bus nukreiptas į suaugusiųjų bendruomenę ir vykdomas tam tikroje jau egzistuojančioje socialinėje aplinkoje, pavyzdžiui, poilsio, laisvalaikio ar kultūriniuose renginiuose, kelionėse į užsienį, per įvairias televizijos ir radijo programas, tokias kaip kulinarijos šou, muzikinės laidos ir pan. kiekvienoje iš partnerių valstybių.

 

"Kalbų populiarintojas" bus rengiamas ir testuojamas projekto partnerių kalbų institucijose tam, kad galėtų populiarinti kalbų mokymąsi šiose kalbų grupėse:

  •   plačiai paplitusių ir mokomų kalbų (anglų, prancūzų, ispanų);
  •   rečiau vartojamų ir mokomų kalbų ( italų, portugalų, lenkų, lietuvių).

Kalbų populiarintojai veiks trijų partnerių teritorijose: Arezzo (Italija), Gorzow (Lenkija), Vilnius (Lietuva), atstovaujamose miesto tarybų ir jų savivaldybių. Vietinė valdžia įtrauks kalbų mokymą(si) į savo politines programas ir jas vykdys, kartu išbandydami šią naują vietinę politiką, siekdami spręsti ir ieškoti būdų, kaip išvengti problemų, kurias sukelia kalbų barjeras ES šalyse narėse ir šalyse kandidatėse.

   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House