Grundtvig seminaras


„Art remains the one way possible of speaking truth

                                                             /Robert Browning/


         

Public Spaces +Visual Arts = Civic Actions

Grundtvig Workshop

Vilnius, Lietuva

Gegužės 16-22, 2010

Soros International House organizavo Grundtvig seminaro dirbtuves „Atviros erdvės+vizualūs menai=pilietinės akcijos“, kuriame dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės iš 12 europos šalių: Vengrijos, Italijos, Latvijos, Suomijos, Nyderlandų, Kipro, Belgijos, Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Per pirmąją seminaro dieną svečiai pristatė savo gerosios patirties dalyvavimo pilietinėse akcijose pavyzdžius, pasidalino patirtimi.

Per kitas dvi dienas dalyviai generavo idėjas būsimoms pilietinėms akcijoms, kūrė scenarijus, gamino vizualią medžiagą.

Gegužės 19 d. po pietų visi seminaro dalyviai pasiskirstė į grupes ir surengė pilietines akcijas trijose Vilniaus vietose.Lukiškių aikštėje buvusią didžiojo vado vietą užėmė senis besmegenis , simbolizuojantis manifestas kvailystei. Žemaitės skverelyje vyko dvi akcijos: seminaro dalyviai kurdami „įgarsintą sodą“ norėjo atgaivinti šią vietą ir nors trumpam paversti ją skaitymo erdve.

Fontane, esančiame prie Operos ir baleto teatro vyko trečioji akcija. Burbulų bistro organizatoriai kviedė praeivius užsukti ir kartu pamąstyti bei padiskutuoti apie vandens vaidmenį mūsų gyvenime.

Seminaro dalyviai ne tik rengė pilietines akcijas, bet ir susitiko su Lietuvoje žinomais pilietiniais aktyvistais, lankėsi dailininkų dirbtuvėse, susipažino su Vilniumi.

Tai buvo labai produktyvus seminaras, kurio metu parengta medžiaga (DVD su gerosios patirties pavyzdžiais, dalyvių komentarais, pravestų pilietinių akcijų scenarijai bei gairės kaip vykdyti pilietines akcijas) bus paskleista tarp pilietinių aktyvistų, suaugusiųjų švietėjų

Nuotraukų galerija

Dalyvių sąrašas

Dienotvarkė

Spauda apie projektą   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House