Įvyko konferencija "Sėkmingos integracijos į Lietuvos visuomenę faktoriai ir geroji patirtis"
2015 06 23   Įvyko konferencija "Sėkmingos integracijos į Lietuvos visuomenę faktoriai ir geroji patirtis"

2015 m. birželio 19 d. Vilniuje SIH surengė konferenciją „Sėkmingos integracijos į Lietuvos visuomenę faktoriai ir geroji patirtis“, kuri apibendrino Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai metinės 2013 m. programos projekto „Kalba atveria duris: TŠP integravimasis į Lietuvos visuomenę“ pasiekimus ir įgyvendinimo patirtį. Konferencijoje dalyvavo virš 50 delegatų bei svečių – migracijos, socialinės integracijos, švietimo srityje dirbančių  institucijų bei organizacijų atstovų, taip pat trečiųjų šalių piliečių – šio projekto dalyvių.

Konferencija prasidėjo įspūdingu projekto dalyvių pasirodymu – teatralizuotais poezijos skaitymais: lietuvių poetų eiles lietuviškai deklamavo aktyviausios lietuvių kalbos mokymų ir dramos klubo dalyvės iš Azerbaidžano, Armėnijos, Uzbekijos ir Rusijos, bei jautria jaunosios aktorės GabrielėsMalinauskaitės atliekama savos kūrybos daina. Vėliau renginio dalyviai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti Lietuvoje įsikūrusių projekto dalyvių iš Ukrainos, Azerbaidžano, ir Rusijos sėkmės istorijas, susipažinti su šių šalių kultūra ir tradicijomis, o taip pat dalyvio Phillip Herman Alando video pasakojimo metu nusikelti į jo nuostabiąją gimtinę Keniją ir kartu su juo išgyventi jaudinantį naujosios tėvynės Lietuvos atradimo džiaugsmą.

 Konferencijoje pranešimus skaitė: LR švietimo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento vyriausioji specialistė Vilma Bačkiūtė („Išskirtinumas darbo rinkoje: kiek kalbų moki?“), VšĮ „Diversity Development Group“ direktorė Vija Platačiūtė („Migrantų integracija Lietuvoje: individualūs ir struktūriniai veiksniai“), SIH direktorė Daiva Malinauskienė („Kalba atveria duris – trumpas projekto pristatymas“), SIH projektų koordinatorė Gileta Kierienė („LeaCoMM platforma – pagalba mokytojams, dirbantiems su migrantais“). 

Konferencijos darbą apibendrino suaugusiųjų švietimo ekspertas Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos narys Arūnas Bėkšta.

Konferencijos metu veikė projektų mugė, kurioje dalyviams buvo pristatyti patys įvairiausi SIH įgyvendinami ir jau sėkmingai užbaigti projektai bei jų rezultatai.
Konferencijos programa ir pranešimai parsisiųsti:

Konferencijos akimirkos...

Atgal
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House