Projekto INTEGRA baigiamoji konferencija, 2012 m. birželio 15 d., Vilnius
2012 06 16   Projekto INTEGRA baigiamoji konferencija, 2012 m. birželio 15 d., Vilnius

Migrants Integration Processes in EU - First Steps In Their New Home Countries

2012 m. birželio 15 d. Vilniuje vyko baigiamasis SIH koordinuojamo MVG programos Grundtvig projekto “INTEGRA – migrantų integravimosi priemonių rinkinys – kalbos pagrindai finansiniams klausimams spręsti” www.integra-project.eu renginys – tarptautinė konferencija, kurioje greta projekto partnerių iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Airijos, Vokietijos, Nyderlandų, Rumunijos, Lenkijos, Ispanijos, Turkijos ir Baltarusijos dalyvavo ir socialinių partnerių bei migrantų bendruomenių atstovai iš projekte dalyvaujančių šalių: UGT – Ispanijos darbininkų sąjungos, “Domestic Workers Action Group” iš Airijos, “PAIWAND Afghan Association” iš Jungtinės Karalystės, “Kulturbrücke” iš Vokietijos, Rumunijos rusų – lipovanų bendruomenės, Nyderlandų bulgarų bendruomenės, Lietuvos turkų ir rumunų bendruomenių.

Konferencijoje dalyvavo garbingi svečiai: nepaprastasis ir įgaliotasis Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje p. Kornelis Willem Spaans, Ispanijos Karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotojas Manuel Hernández Gamallo, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje atstovas p. Felix Schmidt, atstovai iš migrantų integracijos srityje dirbančių valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų – Švietimo mainų paramos fondo, Britų tarybos, Lietuvos kalbų mokytojų asociacijos, Darbo ir socialinių tyrimų instituto, Pabėgėlių priėmimo centro, Lygių galimybių plėtros centro. Konferencijoje taip pat dalyvavo įvairių Vilniaus bei Kauno universitetų ir kolegijų, Minsko valstybinio lingvistikos universiteto dėstytojai.

Konferenciją atidarė “Soros International House” direktorės ir projekto koordinatorės Daivos Malinauskienės, Švietimo mainų paramos fondo atstovės Editos Trečiokienės sveikinimo kalbos, vėliau nuskambėjo jaunosios lietuvių aktorių kartos atstovės atliekama savos kūrybos daina ispanų kalba.

Plenarinėje sesijoje pranešėjai iš Nyderlandų ir Ispanijos apžvelgė migrantų integracijos problemas savo šalyse, Britų tarybos Lietuvoje atstovė pristatė projekto “Europos kalbų lobynas” atliktus tyrimus apie daugiakalbystę ir imigrantų kalbų vartojimą Europos šalyse.

Vėliau konferencijos dalyviams ir svečiams buvo pristatytas projektas “INTEGRA” ir galutinis projekto produktas – Migrantų integravimosi priemonių rinkinys (CD). Pristatymą vainikavo jaunųjų Grupės 36 aktorių suvaidintos simuliacijos, vaizdžiai pademonstravusios inovatyvią dramos elementais grįstą mokymo metodiką, kurią ypač palankiai įvertino mokymuose dalyvavę migrantų bendruomenių atstovai-instruktoriai bei galutiniai naudos gavėjai – migrantai. Instruktoriai ir migrantų bendruomenių atstovai pasidalijo įspūdžiais ir refleksijomis iš mokymų, vykusių partnerių šalyse, įvyko tiesioginis Skype pokalbis su Somalio bendruomenės Jungtinėje Karalystėje atstove, kuri pabrėžė, kaip svarbu jai asmeniškai buvo dalyvauti projekto mokymuose, padėkojo už galimybę juose sudalyvauti.

Konferencijos metu vyko tarptautinių projektų mugė, kurioje projekto partneriai ir konferencijos dalyviai pristatė jų atstovaujamų institucijų vykdomus projektus, dalijosi patirtimi ir idėjomis, mezgė kontaktus naujiems projektams.

Popiet dalyviai pasiskirstė į dvi darbo grupes:

  • 1 grupėje vyko diskusija su migrantų bendruomenių atstovais apie migrantų integraciją per švietimą,
  • 2 grupėje buvo pristatyti įvairių organizacijų vykdomi migrantų integracijos projektai (trečiųjų šalių piliečių galimybių darbo rinkoje vertinimas, migrantų konsultacinių centrų patirtis, migrantų integracija per kalbų klubus ir pan.).

Konferenciją apibendrino Lietuvos kalbų mokytojų asociacijos prezidentė.

Konferenciją palankiai vertino visi konferencijos dalyviai bei svečiai.


Konferencijos medžiaga:

Pranešimai:

Konferencijos nuotraukų galerija

Apie konferenciją rašo:
Ispanijoje
Pasaulinės International House organizacijos tinklapyje
Atgal
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House