Light me up projektas

Soros International House dalyvauja naujame tarptautiniame Mokymosi visą gyvenimą programos / KA-2 projekte "Light me up - Kalbos pamoka prieš išvykstant į kelionę".
Šis projektas yra koordinuojamas kompanijos "KU TU" Ltd. iš Sofijos Bulgarijoje ir vykdomas kartu su partneriais iš Prancūzijos, Nyderlandų, Čekijos, Kipro ir Lietuvos.
Projekto tikslas:
Remiantis mokymosi visą gyvenimą uždaviniais, propaguoti kalbų mokymosi privalumus mokinių, studentų ir suaugusiųjų tarpe ir pritaikyti 5 rečiau vartojamas bei mokomas Europos kalbas kelionių į užsienį kontekste.
Projektas susikoncentruos į bulgarų, lietuvių, čekų, olandų ir graikų kalbas ir įtrauks tikslines grupes į nesudėtingas kalbines veiklas, produktų kūrimą bei esminių kalbinių įgūdžių tobulinimą, kurių reikia vykstant į užsienį. Turizmo mugių metu, kurios vyksta kiekvienais metais visose šalyse, partneriai rengs tikslinių kalbų pristatymo akcijas, vartojant autentišką kalbą ir įtraukiant tikslines grupes į kalbines situacijas.
Partneriai glaudžiai bendradarbiaus su kelionių agentūrų tinklais, kurie siūlo savo paslaugas organizuojant mokinių ekskursijas, studentų darbo bei turistines keliones, verslo keliones ir t.t. Šie tinklai dalyvaus projekto sklaidoje ir paskleis parengtą kalbinę medžiagą tarp savo klientų, kurie planuoja aplankyti vieną ar kelias partnerines šalis šio projekto eigoje ar jau jam pasibaigus.Suaugusiųjų švietimo savaitė, 2010 metų lapkričio mėnesio 15 – 21 dienomis

2010 metų lapkričio mėnesio 15 - 21 dienomis, kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija skelbia suaugusiųjų švietimo savaitę. Šiais, metais tai jau 11-oji suaugusiųjų švietimo savaitė.
Soros International House kaip ir kasmet, prisijungė prie šios savaitės ir organizavo įvairius renginius: konkursą “Mano mėgstamiausias mokytojas”, atviras pamokas SIH studentams, mokytojams ir plačiajai visuomenei – “Einame vieni pas kitus, mokomės vieni iš kitų” bei seminarą kalbų mokytojams “Edukaciniai video filmai pamokoje”.
Suaugusiųjų švietimo savaitės metu vyko vaikų ir paauglių grupėse sėkmingai organizuoto „EUROCHILD“ projekto kūrybinių darbų paroda ir geriausių darbų apdovanojimai bei inovatyvių tarptautinių suaugusiųjų švietimo ir Mokymosi visą gyvenimą programos (LLP), Nordplus programos projektų paroda “Mokausi pats, mokau kitus”.
2010 m. lapkričio mėn. 26 d. Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro darbuotojams bei Pakruojo rajono mokytojams Soros International House mokytojai Lauryna Butrimienė ir Robin Alexander Muck pravedė seminarą “Mokymo(si) metodų ir priemonių dermė organizuojant sėkmingą anglų kalbos pamoką”, o projektų koordinatorė Nijolė Šmitaitė pristatė Mokymosi visą gyvenimą programos (LLP), Nordplus programos projektus, kuriuos šiuo metu koordinuoja SIH.


http://www.sih.lt/index.php?cid=11381

_________________________________________________________________________________________________________

Tarptautinė baigiamoji konferencija Vilniuje, 2010 spalis

Š.m. spalio 7 d. Soros International House organizavo Mokymosi visą gyvenimą projekto “Light me up” baigiamąją tarptautinę konferenciją “Importance of LWUEL for Travelling Abroad”. Konferencijoje dalyvavo projekto partneriai ir svečiai iš 7 Europos šalių: Ispanijos, Olandijos, Čekijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Kipro ir Lietuvos, bei atstovai iš Nyderlandų karalystės, Čekijos, Graikijos ir Bulgarijos ambasadų Lietuvoje.

Konferencijos svečius pasveikino SIH direktorė Daiva Malinauskienė bei Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.

LR švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Irena Raudienė pristatė kalbų mokymo(si) politiką Lietuvoje, Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos prezidentė Eglė Šleinotienė šnekėjo apie rečiau vartojamų kalbų specifiką ir poreikį keliaujant, o Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentas Arūnas Bėkšta iš suaugusių besimokančiųjų pozicijos išradingai pademonstravo, kokie nestandartiniai ir neformalūs būdai padeda išmokti vietinių kalbų keliaujant po pasaulį.

Intriguojantį pranešimą apie daugiakalbystės problemas ir perspektyvas Europoje susirinkusiesiems parengė prof. Pierre Frath iš Universite de Reims Prancūzijoje.

Pagrindines “Light me up” projekto idėjas ir pasiekimus pristatė projekto koordinatorė iš Bulgarijos Raya Stanachkova. Projekto veiklas, kurios vyko turizmo mugėse Europos šalyse, pristatė projekto partneriai iš Synthesis Kipre, (atstovas George Isaias), Seducon Čekijoje (atstovė Martina Pilarova), Soros International House Lietuvoje (atstovė Aurelija Babiliūtė), Pressure Line Olandijoje (atstovas Delian Rashkov), Znanie Association Bulgarijoje (atstovė Valentina Georgieva).

Vėliau konferencijos dalyviai įsijungė į linksmus “Light me up” projekto kalbinius žaidimus, kurie, kaip netradicinis kalbų mokymo metodas buvo taikomas turizmo mugėse projekto partnerių šalyse.

Be šio projekto, konferencijos dalyviams buvo pristatyti kiti inovatyvūs projektai, kurių tikslas – populiarinti kalbas, ypač rečiau vartojamas, bei jų netradicinius ir viešosiose erdvėse taikomus mokymo(-si) būdus ir metodus keliaujantiesiems. NordPlus Horizontal projektą “Learning by Moving” bei Socrates Lingua 1 projektą “Language on the Move” pristatė SIH atstovė Violeta Mirinavičiūtė. Socrates Lingua 1 projektą “The Shopping Language Game” – Ku Tu atstovė Raya Stanachkova. Apie Mokymosi visą gyvenimą KA-2 programos projektą “Mission Possible: Chinese for Europeans” papasakojo Znanie Association atstovė iš Bulgarijos Valentina Georgieva.

Konferencijos pertraukų metu vyko projektų ir knygų paroda, kurioje savo produktus pristatė projekto partneriai bei knygynas Rotas.


Konferencijos dienotvarkė

Dalyvių sąrašas

Nuotraukų galerija
Intensyvūs čekų kalbos kursai SIH, Vilniuje
, 2010 birželis/liepa

SIH 2010.06.28 – 07.04 vyksta “Light me up ” vienos savaitės trukmės intensyvus čekų kalbos kursas. Projekto pagrindinis tikslas yra populiarinti Europos rečiau vartojamas kalbas: čekų, olandų, graikų ir bulgarų. Kurso organizavimą parėmė Čekijos Ambasada Lietuvoje, kuri mielai sutiko deleguoti savo atstovę Gražiną Bikulčiūtę dėstyti čekų kalbos. Sėkmingai užbaigusiems kursus, bus įteikti lietuvių – čekų kalbos pradžiamokslio vykstantiems į kelionę CD, kurių pagalba studentai galės pratęsti savo kalbos žinių gilinimą.

Nuotraukų galerijaProjekto partnerių susitikimas ir Turizmo mugė Kipre, 2010 balandis

2010 m. balandžio 22-24 dienomis Kipre, Nikozijos mieste vyko projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Čekijos, Lietuvos, Prancūzijos, Kipro ir Bulgarijos. Soros International House susitikime atstovavo direktorė Daiva Malinauskienė ir projektų koordinatorė Aurelija Babiliūtė.

Kovo 23-24 dienomis Nikozijos mieste vyko turizmo mugė, kurioje projekto partneriai naudodami smagius kalbų žaidimus mugės lankytojams pristatė savo šalių kalbas. Lankytojai susidomėję ir aktyviai dalyvavo trumpuose žaidimuose, susipažino su lietuvių, bulgarų, olandų ir čekų kalbomis bei laimėjo prizus, kuriuos partneriai buvo specialiai parengę. Visi žaidimų dalyviai, užpildę savo kontaktinius duomenis, pretendavo laimėti loterijos didįjį prizą – rėmėjų įsteigtą Canon spausdintuvą.

Susitikime buvo aptarti partnerių šalių kalbų pristatymai turizmo mugės metu, projekto internetinio puslapio papildymas, kalbinių žaidimų, kurie bus patalpinti internetiniame puslapyje, turinys, aptarti tolimesni projekto vykdymo ir vertinimo planai, siekiant įgyvendinti visus uždavinius ir pasiekti norimus rezultatus, galutinė projekto konferencija.

Kitas partnerių susitikimas ir galutinė Konferencija vyks Lietuvoje, Vilniuje, spalio mėnesį.Projekto partnerių susitikimas ir Turizmo mugė Čekijoje, 2010 kovas

2010 m. kovo 17-20 dienomis Čekijoje, Prahos mieste vyko projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Olandijos, Lietuvos, Kipro ir Bulgarijos. Soros International House susitikime atstovavo projektų koordinatorė Aurelija Babiliūtė ir rinkodaros vadybininkė Ramunė Bankauskaitė.

Kovo 18-19 dienomis Prahos mieste vyko turizmo mugė, kurioje projekto partneriai mugės lankytojams pristatė savo šalių kalbas, naudodami smagius kalbų žaidimus. Čekijos partneriams prireikė pasitelkti išradingumą, kad sudomintų lankytojus dalyvauti žaidimuose. Susidomėję lankytojai dalyvavo trumpuose žaidimuose, susipažino su lietuvių, bulgarų, olandų ir graikų kalbomis bei laimėjo prizus, kuriuos partneriai buvo specialiai parengę.

Susitikime buvo aptarti partnerių šalių kalbų pristatymai turizmo mugės metu, projekto internetinio puslapio papildymas, kalbinių žaidimų, kurie bus patalpinti internetiniame puslapyje, turinys, aptarti tolimesni projekto vykdymo planai siekiant įgyvendinti visus uždavinius ir pasiekti norimus rezultatus.

Kitas partnerių susitikimas vyks balandžio mėnesį Kipre, kur partneriai dalyvaus turizmo mugėje.

Projekto pristatymas turizmo parodoje "Vivattur 2010" Vilniuje, 2010 m. vasario 26-27 dienomis

Turizmo paroda “Vivatur 2010” vyko Litexpo parodų rūmuose Vilniuje ir joje dalyvavo 152 įmonės iš 21 šalies. Parodoje apsilankė apie 15.000 žmonių. Čekų, graikų, bulgarų ir olandų kalbų pristatymas Turizmo parodoje Vilniuje sulaukė didelio susidomėjimo.

Per dvi parodos dienas partneriai pristatė projektą beveik 800 parodos lankytojų, kurie dalyvavo smagiuose kalbiniuose žaidimuose. Parodos lankytojai turėjo galimybę susipažinti su čekų, graikų, bulgarų ir olandų kalbų abėcėlėmis, išmokti skaičius, keletą žodžių bei frazių. Už aktyvų dalyvavimą ir išmoktus žodžius lankytojai buvo apdovanoti smulkiais prizais, kuriuos pagamino partneriai.

Projekto stendas buvo nuolat “apgultas” lankytojų, kurie pageidavo sudalyvauti kalbiniuose žaidimuose, išmokti keletą žodžių ir frazių minėtomis kalbomis. Parodos lankytojai buvo susidomėję, aktyvūs ir dėkingi partneriams už puikią projekto idėją bei sukurtą naudingą produktą – kalbos mokymosi medžiagą (CD).

Projekto partneris iš Lietuvos – SIH suorganizavo projekto pristatymą konferencijų salėje. Pristatyme dalyvavo atstovė iš Lietuvos macionalinės agentūros, žinomo turistinio žurnalo reporterė, turizmo agentūrų atstovai ir mugės lankytojai, kuriems Daiva Malinauskienė pristatė projekto idėją, veiklas ir produktą – kalbų mokymosi medžiagą.

Projektas buvo pristatytas ir produktas (CD) išdalintas 12 agentūrų. Projekte dalyvaujančių agentūrų tinklas toliau bus plečiamas.

GalerijaMokymosi visą gyvenimą / Skersinės programos KA-2 projekto "Light Me up" turizmo mugė Bulgarijoje, 2010 vasaris

Vasario 25-26 dienomis Turizmo mugė vyko ir Sofijoje. Mugės metu partneriai iš Lietuvos, Kipro, Nyderlandų ir Čekijos organizavo įvairius kalbų žaidimus, kuriuose dalyvavo apie 400 mugės lankytojų. Lietuvių kalbą šiame renginyje pristatė SIH projektų koordinatorė Violeta. Bulgarams išmokti keletą lietuviškų žodžių ar frazių buvo tikras iššūkis, tačiau tai sukėlė didelį susidomėją ir jų pastangos buvo įvertintos įvairiais prizais. Du mugės lankytojai taip susidomėjo lietuvių kalba, kad užsirašė į šios kalbos kursus.

 Penktasis projekto partnerių susitikimas ir mugė Olandijoje, 2010 sausis

2010 m. sausio 12-15 dienomis Olandijoje, Roterdamo mieste vyko penktasis projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Prancūzijos, Olandijos, Lietuvos, Čekijos, Kipro ir Bulgarijos. Soros International House susitikime atstovavo direktorė Daiva Malinauskienė ir projektų koordinatorė Aurelija Babiliūtė.
Sausio 13-14 dienomis Utrecto mieste vyko turizmo mugė, kurioje projekto partneriai mugės lankytojams pristatė savo šalių kalbas, naudodami smagius kalbų žaidimus. Lankytojai noriai dalyvavo trumpuose žaidimuose, susipažino su lietuvių, bulgarų, čekų ir graikų kalbomis bei laimėjo prizus, kuriuos partneriai buvo specialiai parengę. Mugės metu buvome maloniai nustebinti sužinoję, kad daugelis olandų žino apie mūsų šalį, vyresnio amžiaus žmonės keliavo po Lietuvą su nameliais and ratų, , jaunimas mielai apsilankytų Lietuvoje, daugelis turi draugų mūsų šalyje.
Susitikime buvo aptarti partnerių šalių kalbų pristatymai turizmo mugės metu, pirmųjų projekto veiklos metų rezultatai bei įvertinimai, aptarti tolimesni projekto vykdymo planai siekiant įgyvendinti visus uždavinius ir pasiekti norimus rezultatus.

Kitas partnerių susitikimas vyks vasario mėnesį Sofijoje ir Vilniuje, kur partneriai dalyvaus turizmo mugėse.Ketvirtasis projekto partnerių susitikimas ir pilotinė mugė Olandijoje, 2009 lapkritis

2009 m. lapkričio 3 - 6 dienomis Olandijoje, Roterdamo mieste vyko ketvirtasis projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Prancūzijos, Olandijos, Lietuvos, Čekijos, Kipro ir Bulgarijos. Soros International House susitikime atstovavo projektų koordinatorė Aurelija Babiliūtė.
Susitikime buvo aptarta partnerių šalių kalbų pristatymas pilotinės turizmo mugės metu, naudojant linksmus kalbų žaidimus, partneriai dalyvavo studentų organizuotoje turizmo mugėje, kur praktiškai išbandė kalbų žaidimus bei trumpas kalbų pamokėles su mugės lankytojais, aptarė pilotinės mugės rezultatus, susitarė dėl kalbinės medžiagos platinimo rinkinių testavimo kalbų mokyklose, aptarė kalbinių žaidimų scenarijus, kurie bus naudojami turizmo mugėse partnerių šalyse.

Paskutinįjį vakarą susitikimo šeimininkai pakvietė partnerius atsisveikinimo vakarienės į savo namus, kur vaišino visus olandiškos virtuvės patiekalais.

Kitas partnerių susitikimas vyks Roterdame ir dalyvausime turizmo mugėje Olandijoje, Utrechto mieste.Trečiasis projekto partnerių susitikimas Čekijoje, 2009 birželis

2009 m. birželio 10 - 13 dienomis Čekijoje, Ostravos mieste vyko trečiasis projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Čekijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Olandijos. Susitikimo metu buvo aptarta portalo vizualinė pusė ir turinys, taip pat galutinai suderinti kalbų rinkiniai bei apsvarstytas bandomasis projekto kalbų ir šalių kultūrų pristatymas Roterdame per vieną iš šiame mieste organizuojamo turizmo ir kultūros renginių.


Antrasis projekto partnerių susitikimas Prancūzijoje, 2009 balandis

2009 m. balandžio 8 - 11 dienomis Prancūzijoje, Reimso mieste vyko antrasis projekto "Light Me Up" partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Prancūzijos, Olandijos, Lietuvos ir Bulgarijos. Soros International House susitikime atstovavo direktorė Daiva Malinauskienė ir projektų koordinatorė Aurelija Babiliūtė.
Susitikime buvo aptarta projekto kalbinės medžiagos pateikimo metodika, susitarta dėl kalbinės medžiagos platinimo rinkinių turinio, aptartos projekto tikslinių kalbų mokymosi internetu bei mokymo kursų struktūros.
Antros susitikimo dienos popietę susitikimo šeimininkas suorganizavo partneriams išvyką po Reimso apylinkes - Champagne-Ardenne regioną, pristatant vietinę kultūrą bei tradicijas visame pasaulyje žinomo putojančio gėrimo šampano tėvynėje.
Kitas partnerių susitikimas vyks Čekijoje, Ostravos mieste.Pirmasis projekto partnerių susitikimas Bulgarijoje, 2009 vasaris
Š.m. vasario 4 - 8 dienomis Bulgarijoje, Sofijos mieste vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Prancūzijos, Nyderlandų, Čekijos, Kipro, Lietuvos ir, žinoma, Bulgarijos.
Susitikime buvo aptartos projekto veiklos, pasiskirstyta pagrindinėmis rolėmis ir pareigomis bei numatyti artimiausi darbai. Kitas partnerių susitikimas vyks Prancūzijoje, Reims mieste.   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House