Pirmasis projekto ePublisher susitikimas įvyks spalio 27-28 d. Vilniuje!
2015 10 14   Pirmasis projekto ePublisher susitikimas įvyks spalio 27-28 d. Vilniuje!

ES programos “Kūrybiška Europa/ Kultūra” projektas “ePublisher” (Nr. 559364), kurį koordinuoja Soros International House (SIH) ir įgyvendinti padeda partneriai iš Lenkijos, Portugalijos ir Suomijos, prasidėjo 2015 m. liepos 1 d. Projektu iš esmės siekiama remti  Europos literatūros sklaidą bei auditorijų plėtrą taip skatinant susidomėjimą ir prieigą prie Europos kultūros materialaus ir nematerialaus paveldo bei  kūrybos darbų.

Pirmasis konsorciumo susitikimas, kuriame dalyvaus visi projekto partneriai, įvyks Vilniuje spalio 27-28 dienomis. Jame sveikinimo žodį tars programos „Kūrybiška Europa“ vadovė Lietuvoje E. Deltuvaitė.

Iki to laiko, kad projektas įsibėgėtų, konsorciumo nariai savo šalyse susitiks su asocijuotais projekto partneriais. Labai džiaugiamės, kad prie mūsų projekto veiklos sutiko prisidėti 6 kultūros ir meno srityse Lietuvoje aktyvios organizacijos – Lietuvos rašytojų sąjunga, Užupio meno inkubatorius, asociacija „Slinktys“, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Vilniaus atviras jaunimo centras „MES“ bei VU Studentų atstovybė Filologijos fakultete. Per rugsėjo-spalio mėn. įvyko visi planuoti SIH ir asocijuotų projekto partnerių susitikimai, kurių metu pristatėme projektą, aptarėme galimą asocijuotų partnerių indėlį bei išgirdome daug naudingų patarimų.

Asocijuotų projekto partnerių paramą liudija ir tai, jog konsorciumo susitikimo Vilniuje metu turėsime galimybę partneriams  iš užsienio parodyti Užupį ne tik kaip išskirtinai gražią miesto dalį prie Vilnios upės, bet ir kaip itin tinkamą vietą projekte numatytų veiklų įgyvendinimui – besikeičiančių poezijos projekcijų ant pastatų sienų demonstravimui, viešų poezijos skaitymų organizavimui.

Taip pat šiuo metu, bendradarbiaujant su IT kompanija UAB „Webas.lt“, baigiama rengti projekto interneto svetainė, kuri yra labai svarbus projekto rezultatas, kadangi apims poezijos kūrimo ir vertimo platformą, virtualius eilių rašymo/kūrimo žaidimus, virtualią poezijos biblioteką bei forumą tiek poetams profesionalams, tiek mėgėjams. Ši svetainė įvairių šalių poetams tarnaus kaip įrankis paskleidžiant savo poeziją, tuo tarpu žmonėms, mylintiems poeziją, suteiks galimybę šias eiles skaityti. Projekto interneto svetainė pradės veikti iškart po partnerių susitikimo, poezijos kūrimo ir vertimo platforma bus oficialiai atidaryta šiek tiek vėliau.
Atgal
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House