SIH koordinuojamo projekto ePublisher dalyvių ir gerbėjų išvyka į Anykščius bei poezijos skaitymai
2016 05 31   SIH koordinuojamo projekto ePublisher dalyvių ir gerbėjų išvyka į Anykščius bei poezijos skaitymai

Saulėtą  gegužės 27-osios rytą  gausus būrys ES programos „Kūrybiška Europa“ projekto „ePublisher“ (www.epublisher-platform.eu) dalyvių ir gerbėjų išvyko aplankyti Anykščių – nediduko miesto, A.Baranausko, J. Biliūno, A. Vienuolio-Žukausko gimtinės. Žmonėms, rašantiems poeziją ir publikuojantiems ją projekto  svetainėje, buvo suteikta puiki proga pajusti ypatingą Anykščių miesto dvasią, kurioje kadaise gyveno ir kūrė ne vienas garsus poetas ar prozininkas, kuriame vis dar žaliuoja A.Baranausko „Anykščių šilelis“.


Pirmoji stotelė - visai neseniai įkurtas Lajų takas (http://anyksciuparkas.lt/parko-lankytojams/medziu-laju-takas) Anykščių šilelyje šalia Puntuko akmens. Takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų,  tolygiai kyla aukštyn, kol  pasiekia  21 metro aukštį. Tuomet kiekvienas turėjo galimybę lipti aukštyn į  36 metrų aukštį ir  apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios vingius, lygumas aplink. Gamtos grožio įspūdį stiprino projekte dirbančios aktorės G.Malinauskaitės skaitytos poemos „Anykščių šilelis“ (http://antologija.lt/text/antanas-baranauskas-anyksciu-silelis) ištraukos.


Vėliau aplankėme Laimės žiburį (http://www.anyksciuparkas.lt/gamta-ir-kultura/kulturos-vertybes/jbiliuno-kapas-laimes-ziburys) - poeto J.Biliūno kapą.  Lietuvių literatūros klasikas J.Biliūnas mirė 1907 m. Lenkijoje,  Zakopanėje. Ten buvo ir palaidotas, nes žmona Julija neturėjo pinigų parvežti jo kūną į Anykščius. J.Biliūno valia buvo įvykdyta, kai  1953 metais  J. Biliūno palaikai buvo pergabenti iš Lenkijos į Lietuvą ir palaidoti netoli Anykščių, ant Liudiškių kalvos.


Būnant Anykščiuose privalu aplankyti ir Šv. Mato bažnyčią (http://www.anyksciuparkas.lt/gamta-ir-kultura/kulturos-vertybes/anyksciu-sv-mato-baznycia). Ji išskirtinė Lietuvoje ne tik savo aukščiu (architekto N. Andrejevo suprojektuota neogotikinė dvibokštė bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje – 79 m), meno kūriniais, bet ir apžvalgos aikštele, įrengta bažnyčios bokšte 33 metrų aukštyje.


Pasivaikščioję po senamiesčio gatveles, aplankę A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko skverelius, pilni įspūdžių ir geros  nuotaikos patraukėme į galutinę mūsų išvykos stotelę - Burbiškio dvarą (http://www.burbiskis.lt).  Jis  įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. Vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Burbiškio dvaro rūmai, 1853 metais pastatyti Lietuvos – Lenkijos didikų Venclovavičių giminės, tebėra vieni gražiausių Anykščių krašte. Visai dvaro sodybai suteiktas Burbiškio kraštovaizdžio architektūros draustinio statusas, ji įtraukta į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą.


Norime ypatingai padėkoti aktyviems projekto „ePublisher“ dalyviams, skaičiusiems savo poeziją vienoje iš dvaro menių – L.Buividavičiūtei, D.Morkūnienei, V.Valiuliui, L.Stanevičiui, taip pat vertėjai N.Riaubaitei, verčiančiai poeziją į įvairias kalbas.  Jų bei visų likusių kelionės dalyvių, pasirinkusių  Amerikos lietuvės Stacy Lee, publikuojančios savo kūrybą lietuvių ir anglų kalbomis, skaityta poezija bei  malonus bendravimas prie vaišių stalo sukūrė ypatingą atmosferą, kuri ir buvo šios mūsų kelionės tikslas.


Nuotraukų galerija

Atgal
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House