Vilniuje vyko tarptautinė konferencija – projekto SMILE baigiamasis renginys
2016 10 21   Vilniuje vyko tarptautinė konferencija – projekto SMILE baigiamasis renginys

2016 m. spalio 20 d. Vilniuje LDK Valdovų rūmuose vyko ES MVG programos KA2 projekto „SMILE - kalbinis švietimas socialinės įtraukties ir įsidarbinimo bei užimtumo galimybių didinimui“ baigiamasis renginys - tarptautinė konferencija „Kalbos darbui ir socialinei integracijai“. Konferencijoje greta projekto partnerių iš Lietuvos, Latvijos, Ispanijos, Bulgarijos, Portugalijos, Suomijos, Nyderlandų, Maltos, Kipro, Čekijos, Graikijos, Vokietijos, Italijos ir Šveicarijos dalyvavo gausus būrys įvairių švietimo, profesinio rengimo, verslo institucijų ir organizacijų atstovų iš visos Lietuvos.

Konferencijoje dalyvavo garbūs svečiai – Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje J.E. Ponas Emilio Fernández-Castaño y Díaz Caneja ir Graikijos Respublikos ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Dr. Christos Chatzopoulos.

Konferenciją sveikinimo kalbomis atidarė renginio organizatorė, „SMILE“ projekto partnerio SIH direktorė Daiva Malinauskienė, projekto koordinatorius Fernando Benavente Tendillo (IFES, ES), Švietimo mainų paramod fondo atstovė Edita Trečiokienė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė Vilija Lukošūnienė. Sveikinimo žodžius lydėjo aktorės Gabrielės Malinauskaitės ir kompozitoriaus Mariaus Salyno atliekamos dainos įvairiomis Europos kalbomis.

Konferencijoje pranešimus apie kalbinį aspektą socialiniame ir ekonominiame kontekste bei  nuostatas ir motyvaciją antrosios kalbos mokymuisi Lietuvoje skaitė LR švietimo ir mokslo ministerijos mokymosi visą gyvenimą departamento pedagogų veiklos skyriaus vedėja Vilma Bačkiūtė ir Vytauto Didžiojo universiteto tarptautinių ryšių prorektorė, Lietuvių kalbos katedros profesorė, Tarpkultūrinės komunikacijos ir daugiakalbystės tyrimų centro vadovė Ineta Dabašinskienė.

Vėliau projekto koordinatorė Raya Stanachkova (JEST, BG) konferencijos dalyvius ir svečius detaliai supažindino su „SMILE“ projektu ir pasiektais rezultatais, o Fernando Benavente Tendillo pateikė malonų siurprizą, atlikdamas savos kūrybos dainą, skirtą projektui. Po šio nuotaikingo pasirodymo organizatoriai pakvietė dalyvius į plakatų sesiją, kurioje jie turėjo galimybę detaliau sužinoti apie gerosios patirties pavyzdžius, kurie buvo įtraukti į „SMILE“ projekto duomenų bazę.  Po šios sesijos sekė nuoširdus ir jausmingas vienos iš projekto partnerių Svetlanos Rashkov (NL) pristatymas „Mano gyvenimo istorija“. Konferenciją vainikavo panelinė diskusija apie kalbas darbui ir socialinei integracijai, kurią moderavo Karl Viktor Gaertner,  EURORESO generalinis sekretorius ir steigėjas (IT).

Konferenciją apibendrino projekto koordinatorius Fernando Benavente Tendillo.

Konferencijos nuotraukų galerija

Atgal
   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House