Primalingua-Wir sprechen Europäisch
http://www.primalingua.com/

Soros International House dalyvauja tarptautiniame Mokymosi visą gyvenimą programos projekte "Primalingua-Wir sprechen Europäisch". Projektas yra koordinuojamas partnerių iš Vokietijos.

Pagrindinė projekto idėja:

Sukurti mokyklų tinklą visoje Europoje, tam kad 8 -12 metų amžiaus vaikai galėtų bendrauti vieni su kitais užsienio kalba, kurią visi moka. Tai anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos, kurių vaikai mokosi mokyklose.

Projekto partneriai sukurs internetinę svetainę, kurioje ir vyks šis bendravimas.

Projekto novatoriškumas:

Primalinga-tai projektas, kurio tikslas yra išmokyti vaikus kaip bendrauti modernių priemonių pagalba ir tuo pat metu supažindinti juos su užsienio kalbomis ir kitomis kultūromis.


Projekto uždaviniai:

a. Koordinatoriai mokykloms

Keturi projekto partneriai koordinuos šiuos regionus:Pietų Europos regioną, į kurį įeina Italija,l Ispanija, Portugalija ir Graikija, Vakarų Europos regioną, į kurį įeina Belgija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Airija, Šiaurės Europos regioną, į kurį įeina Skandinavija ir Islandija bei Rytų Europos regioną, į kurį įeina Lietuva, Latvija ir Estija.Šių koordinatorių užduotis bus sukurti mokyklų partnerių tinklą iš kuo įvairesnių regionų.

Soros International House koordinuos Rytų Europos regioną ir kurs mokyklų tinklą, kurį sudarys 6 mokyklos:
ANGLŲ KALBA

PRANCŪZŲ KALBA

  • Vilniaus "Jono Basanavičiaus" vidurinė mokykla (Vilnius, Lietuva)

VOKIEČIŲ KALBA

  • "Filaretų" pradinė mokykla (Vilnius, Lietuva)
b.Internetinės svetainės/vadovo mokytojams kūrimas

Kiti keturi projekto partneriai-tai masinių informacijos priemonių panaudojimo mokymo tikslams ekspertai. Jų užduotis bus sukurti internetinę svetainę, kurioje bus patalpintos užduotys moksleiviams fotografine, audiovizualine, grafine ar filmo forma.

Parengtos užduotys bus labai schematizuotos, todėl jos bus lengvai prieinamos tiek mokytojams, tiek ir mokiniams. Užduočių atlikimo instrukcijos bus pateiktos vokiečių, anglų, prancūzų ir ispanų kalbomis. Tai kalbos, kurias šio amžiaus vaikai dažniausiai mokosi mokyklose.Tokiu būdu, Graikijos moksleiviai galės sužinoti apie savo bendraamžius suomius, bendraudami anglų kalba, kuri yra tiek graikų, tiek ir suomių moksleiviams pirmoji užsienio kalba, kurią jie mokosi mokykloje.

c) Mokyklos partnerės parengs publikacijas su pristatymais

Primalingua-mokyklos parengs savo mokyklos pristatymą ir patalpins projekto svetainėje. Čia jie galės bendrauti su moksleiviais iš kitų mokyklų visiems bendra užsienio kalba arba kalba, kuri yra užsienio kalba vienos mokyklos moksleiviams, bet gimtoji kalba kitos mokyklos moksleiviams.


 

Baigiamasis projekto partnerių susitikimas Taorminoje, 2009 spalis

Š. m. spalio 14 - 17 dienomis Taorminoje (Italijoje) vyko baigiamasis Mokymosi visą gyvenimą programos projekto "Primalingua-Wir sprechen Europäisch" partnerių susitikimas, kuriame buvo aptarta viso projekto laikotarpio (dvejų metų) veikla bei projekto sukurtos platformos ateitis. Soros International House projekto susitikime atstovavo direktorė Daiva Malinauskienė. Ji pristatė Baltijos šalių mokyklų, kurios dalyvavo projekte, atsiliepimus apie projekto veiklą. Tiek jos, tiek kitų pranešėjų parengti pristatymai parodė, kad vaikai visoje Europoje (projekte dalyvavo net 57 mokyklos iš įvairių Europos šalių) yra atviri kitoms kultūroms ir suvokia, kad užsienio kalbos mokėjimas yra svarbus bendravimo įrankis. Taip pat iš jų pranešimų paaiškėjo, jog vaikai suvokia tai, kad yra svarbu pristatyti savo kultūrą ir kasdienius gyvenimo įpročius bei papročius kitiems, surasti skirtumus ir panašumus su kitų šalių bendraamžiais, taip išlaikant savo tautos tapatybę iš vienos pusės, ir suvokiant savo priklausomybę didelei bendruomenei (kuri vadinama Europos Sąjunga) iš kitos pusės. Pagrindinės tikslinės grupės - vaikų, atsiliepimai atitiko pagrindinius projekto tikslus ir uždavinius.


 
 

Projekto veiklos pasiekimai, 2009 gegužė

 

Projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojai ir mokiniai parengė jau visus projekto modulius.

Dirbdami su moduliais vaikai daug sužinojo apie savo bendraamžius kitose šalyse ir atrado daug bendro. Jiems buvo smagu sužinoti, kad visų vaikų mylimiausias augintinis yra šuo ir, kad vaikai naudoja beveik tuos pačius gestus reikšti vienas ar kitas emocijas bei daug kitų įdomių dalykų. Vaikai įgijo komandinio darbo patirties, pagerino kalbinius įgūdžius. Bet svarbiausia yra tai, kad jie, nors ir būdami dar maži, suvokė, kad norint bendrauti su vaikais iš kitų šalių, reikia mokėti užsienio kalbą.


Linksmasis Primalinas - projekto talismanas, aplankė visas mokyklas.

Čia galite rasti info apie modulius ir kaip vaikai juos parengė :

http://www.primalingua.com


Projekto veiklos pasiekimai, 2008 gruodis
 
Projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojai ir mokiniai aktyviai įsijungė į projekto veiklą. Dauguma vaikų ir jų mokytojų jau parengė net po kelis projekto modulius ir patalpino juos projekto svetainėje. Dirbdami su moduliais, vaikai pristatė savo mokyklas, papasakojo apie save. Šiuo metu vaikai pristato Kalėdų šventimo tradicijas savose šalyse ir kiekvieno namuose.
Vaikai bendrauja ne tik virtualiai, bet ir vieni kitiems ruošia kalėdines dovanėles, piešia atvirukus ir siunčia juos į įvairias Europos šalis. Kaip sakė mokytoja Rita iš Širvintų, jos vaikučiai, dalyvaujantys projekte, su pasididžiavimu rodo savo bendramoksliams Primalingua žemėlapyje, kuriose Europos šalyse jau susirado draugų.
 

Projekto partnerių susitikimas Vienoje, 2008 rugsėjis
 

Š.m. rugsėjo 19-21 dienomis Vienoje vykusiame projekto partnerių susitikime buvo aptarta tolesnė ir svarbiausia projekto veikla - 8-12 metų amžiaus vaikų iš visos Europos susitikimų projekto partnerių sukurtoje internetinėje svetainėje organizavimas ir savos šalies kultūros, papročių bei kasdienio vaikų gyvenimo pristatymas.

Šis svarbus projekto etapas prasidės spalio pradžioje. Veikloje dalyvaus 58 mokyklos, iš kurių 37 bendraus anglų, 15 vokiečių ir 7 prancūzų kalbomis.

Mes atstovaujame ir koordinuojame 4 mokyklas, bendraujančias angliškai (2 iš Lietuvos ir po 1 iš Latvijos bei Estijos), 1 vokiškai ir 1 prancūziškai (abi iš Lietuvos).

Linkime visiems sėkmės!

Projekto veiklos pasiekimai, 2008 liepa
 
Gegužės-birželio mėnesiais projektas pasipildė dar keliais mūsų partneriais, tai - privati kalbų mokykla "International House Tallinn" Taline (Estija) bei privati mokykla "Innova" Rygoje (Latvija). Pastarasis partneris yra Pedagoginio centro "Experiment" organizacinis departamentas, savo veiklą vykdantis jau 20 metų. Tai vienintelė mokykla Latvijoje, kuri dirba pagal edukacinę D.B. El'konin - Dovydo vystymo sistemą.

Kol vasarą visi mūsų partneriai atostogauja, pilotinę veikloje sėkmingai dalyvauja Šilutės raj. Švėkšnos "Saulės" vidurinė mokykla.

Kitas projekto partnerių ir koordinatorių susitikimas įvyks š.m. rugsėjo 19-20 dienomis Vienoje.
 

Projekto partnerių susitikimas Barselonoje, 2008 balandis
 

Š. m. balandžio pradžioje Barselonoje vyko projekto partnerių susitikimas, kuriame buvo pristatytas jau parengtas portalas, kuriame vaikučiai iš visos Europos kartu su savo mokytojais anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis pristatys savo kraštą, mokyklą, kasdieninį gyvenimą ir šventes bei tradicijas.

Susitikime dalyvavo partneriai iš Vokietijos ir Didžiosios Britanijos. Jie aptarė savo įsipareigojimus, pristatė jau turimus ir sutarė iki gegužės pabaigos surasti ir įtraukti į projektą reikiamą 50 mokyklų skaičių.

Lietuvoje šiuo metu mes jau turime du partnerius - Šilutės raj. Švėkšnos "Saulės" vidurinę mokyklą ir Širvintų "Atžalyno" pagrindinę mokyklą.

Mūsų įsipareigojimas yra į projektą įtraukti dar dvi mokyklas iš Lietuvos bei po vieną iš Latvijos, Estijos ir Švedijos, bei pabandyti užmegzti ryšius su mokykla Olandijoje.

 

   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House