Senjorai On-line
NORDPLIUS / Adult

Senjorai On-line

seniorsonline.eu
(projekto internetinis puslapis)

Kas mes esame?

 

„Seniors On-line“ yra dvejų metų trukmės Šiaurės ir Baltijos šalių projektas, orientuotas į IT ir anglų kalbos mokymąsi senjorams.


„Nordplus Adult“ programos remiamas projektas buvo pradėtas 2015 rugpjūčio mėnesį. Jis įgyvendinamas keturių partnerių konsorciumo iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.

 

Koks mūsų tikslas?

 

Projektu siekiama stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių senjorų anglų kalbos ir IT žinias, padėti jiems įveikti sunkumus, kylančius dėl baimės naudoti svetimą kalbą ir naująsias IT. Taip pat projektu bus skatinamas bendravimas tarp skirtingų kultūrų žmonių bei siekiama sukurti tvirtą pagrindą senjorams naujai įgytų kompetencijų taikymui ir po projekto įgyvendinimo pabaigos.

 

Ką kviečiame dalyvauti?

 

Senjorus iš šalių partnerių, norinčius pagerinti savo anglų kalbos žinias ir IT įgūdžius.

 

Kodėl verta dalyvauti projekte?

 

Projektas padės:

 • tobulinti skaitmeninių technologijų ir anglų kalbos įgūdžius
 • gerinti komunikacinę kompetenciją
 • padidinti susidomėjimą Baltijos ir Šiaurės šalių kultūromis bei pagilinti žinias apie jas
 • suteikti tarptautinio bendravimo galimybes
 • padidinti motyvaciją aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime
 • skatinti asmeninį tobulėjimą
 • skatinti kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi
 • užmegzti naujus kontaktus ir susirasti naujų draugų Baltijos ir Šiaurės šalyse
 • įgyti įgūdžių ir resursų, reikalingų tarpkultūriniam bendradarbiavimui tarp Baltijos ir Šiaurės šalių

 

Pagrindiniai projekto įgyvendinimo etapai

 1. 60 valandų integruoto mokymo(si) programos paruošimas.
 2. Besimokančiųjų grupių sudarymas.
 3. Integruoto mokymosi programos įgyvendinimas kiekvienoje šalyje partnerėje - kursai senjorams, apimantys tiek kontaktines pamokas, tiek virtualų bendravimą internete su mokytojais. Mokymų eigoje bus kuriami trumpi video filmai pasirinkta tema, vyks gyvas ir virtualus besimokančiųjų bendravimas su kolegomis iš kitų šalių.
 4. Partnerių susitikimų organizavimas projekto eigai aptarti.
 5. Tarptautinio seminaro projekto dalyviams - vyresnio amžiaus besimokantiesiems organizavimas Taline.
 6. Galutinio projekto produkto - e-knygos parengimas. E-knygoje bus pateikiama kalbos ir IT įgūdžių mokymo metodika, pagrįsta patrauklia animacija ir trumpu filmu apie senjorų patirtis pamokose, kuriose įvairios realaus gyvenimo situacijos bus modeliuojamos dialogų pagalba. E-knygoje bus pateikti mokomosios medžiagos ir metodų, naudojamų mokant senjorus užsienio kalbos, pavyzdžiai, taip pat bus pristatyta kiekviena šalis partnerė, dalyviai pasidalins savo patirtimi įgyvendinant projektą. Šia E-knyga, kurią bus galima laisvai atsisiųsti iš projekto svetainės, galės naudotis įvairios senjorų švietimo, socialinės įtraukties, kalbų mokymo srityje dirbančios institucijos ar organizacijos, o senjorams ji pasitarnaus kaip savarankiško mokymosi priemonė.
 7. Seminarų senjorų bendruomenėms ir asociacijoms, kalbos ir IT mokymo specialistams organizavimas partnerių šalyse. Šiuose seminaruose projekto dalyviai pristatys savo pasiekimus ir pasidalins patirtimi apie dalyvavimą projekto veikloje.
 8. Galutinės tarptautinės konferencijos ir tarpkultūrinio renginio „Get-together“, skirtų projekto, jo produktų bei rezultatų pristatymui senjorų asociacijoms ir organizacijoms, suaugusiųjų švietimo, vietos valdžios institucijoms, kalbos ir IT mokymo įstaigoms, organizavimas.

 

Laukiami rezultatai

 

Pagrindinis projekto rezultatas - geresni senjorų anglų kalbos ir IT įgūdžiai, reikalingi kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, keliaujant, bendraujant su artimaisiais ir draugais internete, apmokant sąskaitas, registruojantis pas gydytojus, tvarkant draudimo reikalus, užsakant bilietus internetu ir pan.

 

Tuo pačiu metu senjorai taps labiau motyvuoti ir pasitikintis savimi taikyti naujai įgytas žinias kasdieniame gyvenime be baimės vartoti svetimą kalbą ir naudoti naująsias IT. Senjorai pagilins savo žinias ir apie įvairias Baltijos ir Šiaurės šalių kultūras, susiras naujų draugų iš savo ir kitų projekte dalyvaujančių šalių.

 

Projektas taip pat padės skatinti mokymosi visą gyvenimą idėją organizaciniu bei regioniniu lygmeniu. Partnerių institucijos paskatins inovacijas ir įvairove senjorų socialiniame ir kasdieniame gyvenime, nes bus dalijamasi patirtimi suaugusiųjų švietimo srityje ir bus pateikta nauja tarpkultūrinė perspektyva.

 

Baltijos ir Šiaurės šalyse bus siekiama skatinti aktyvų ir orų senėjimą, bus sukurtos naujų bendradarbiavimo tinklų galimybės.


Partneriai:

- Soros International House, Lietuva (projekto koordinatorius)

- Teadmine ja Tarkus OÜ / Tallinn Language Centre, Estija

- Association "Biedrība Eurofortis", Latvija

- Jukka Kallio EU-project and enterprise development, Suomija


Vasario 23 – 25d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko Erasmus+ KA2 projekto Keep 50+ - Knowledge Exhange in Entrepreneurship for people 50+ partnerių susitikimas bei EURORESO organizacijos metinė asamblėja.

Renginio metu Soros International House direktorė Daiva Malinauskienė pristatė šiuo metu SIH įgyvendinamus projektus: Seniors On-line, e-Publisher, Tales@Home, kurių veikla susilaukė didelio susidomėjimo.

Nuotraukų galerijaVasario 9-10d. Taline įvyko “Seniors On-line” projekto dalyvių susitikimas, kurio tikslas buvo aptarti mokymosi progresą partnerių šalyse, tuo pačiu surengti tarptautinį seminarą senjorams.

Seminaro metu Lietvos senjorai turėjo galimybę susipažinti su projekto dalyviais iš Latvijos, Suomijos ir Estijos ir pademonstruoti savo anglų kalbos bei informacinių technologijų įgūdžius. Po seminaro projekto dalyviai aplankė Estijos nacionalinę biblioteką, susitiko su atstovais iš Senjorų universiteto bei vietinių senjorų lydimi aplankė žymiausias Talino vietas.
Projekto partneriai per šias dvi dienas pristatė mokymų, vykstančių visose partnerių šalyse, rezultatus, aptarė projekto sklaidą ir vidinį vertinimą bei susipažino su pirmine “E-knygos” versija. Taip pat, jie aptarė tolimesnę veiklą - eksplotacijos seminarus bei  galutinę konferenciją, lydimą,“Get together” vakaronės. Šis renginys vyks Vilniuje birželio 29 dieną.


Nuotraukų galerija

____________________________________________________________________________________________________________________________________

SIH pradėjo projekto Seniors On-line anglų kalbos mokymus


2016 m. spalio 4 d. SIH pradėjo koordinuojamo projekto Seniors On-line IT ir anglų kalbos mokymus. Senjorai išLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus  miesto bendrijos ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus univeristeto buvo testuojami ir suskirstyti į dvi besimokančiųjų grupes. Mokymai tęsis iki balandžio mėnesio, o aktyviausieji bus kviečiami vykti į Taliną, kur galės susitikti bei pabendrauti su kitais senjorais iš projekte dalyvaujančių šalių.

 

Nuotraukų galerija


SIH projektus ePublisher ir Seniors On-line pristatė Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje
 
Sausio 29 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko SIH susitikimas su bibliotekos darbuotojais bei lankytojais, kurio metu pristatėme du šiuo metu įgyvendinamus, SIH koordinuojamus tarptautinius projektus – ePublisher ir Seniors On-line.
 

Susitikime papasakojome apie ePublisher  poezijos kūrimo ir vertimo platformą, skirtą poetams profesionalams ir mėgėjams, o susirinkusius senjorus supažindinome su NORDPLUS / Adult programos projektu Seniors On-line.

 
Taip pat, eiles skaitė ir dainavo kolegė aktorė Gabrielė Malinauskaitė!
 

Kitas renginys įvyks vasario 11 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universiteto II rūmuose, A1 auditorijoje (Ševčenkos g. 31). Visus maloniai kviečiame dalyvauti!


Nuotraukų galerija


Seniors On-line pristatytas Lietuvos Pensininkų Sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos atstovams


Sausio 27 d. SIH direktorė D. Malinauskienė ir projektų koordinatorė E. Žalimaitė susitiko su Lietuvos Pensininkų Sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos atstovais. Susitikimo metu pristatėme SIH koordinuojamą tarptautinį NORDPLUS/ Adult programos projektą Seniors On-line (www.seniorsonline.eu), orientuotą į IT ir anglų kalbos mokymąsi senjorams, bei aptarėme organizacijų bendradarbiavimo projekte galimybes.

 

Labai džiaugiamės, kad “Bočiai” tapo asocijuotu projekto partneriu. Asocijuotų partnerių Lietuvoje tarpe jau turime Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetą ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociaciją, taip pat artimiausiu metu planuoja prisijungti Senjorų dienos centras “Atgaiva (Vilniaus miesto socialinės paramos centras), asociacija „Senjorų iniciatyvų centras“ (Kaunas) bei Lietuvos Bibliotekininkų Draugijos Senjorų grupė (Birštonas).

 

Aktyvius ir entuziastingai nusiteikusius „Bočių“ atstovus supažindinome su galimybe pasinaudoti projekto metu sukurtais rezultatais – integruoto mokymo(si) programa ir E-knyga bei dalyvauti projekto mokymuose, kurie numatomi šių metų rudenį. Taip pat pakvietėme dalyvauti baigiamojoje projekto konferencijoje 2017 m., kuri bus suorganizuota Vilniuje.


 


SIH projektus ePublisher ir Seniors On-line pristatė Lietuvos aklųjų bibliotekoje


Sausio 14 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje įvyko SIH susitikimas su klausytojais, kurio metu pristatėme SIH koordinuojamą tarptautinį projektą – ePublisher, taip pat trumpai papasakojome apie kitą mūsų įgyvendinamą projektą Seniors On-line. Susirinkusieji taip pat turėjo galimybę pasiklausyti kolegės aktorės Gabrielės Malinauskaitės dainų bei jos deklamuojamų eilių!


Susitikime pristatėme ePublisher poezijos kūrimo ir vertimo platformą, skirtą poetams profesionalams ir mėgėjams, taip pat susirinkusius senjorus supažindinome su galimybe dalyvauti NORDPLUS / Adult projekto Seniors On-line mokymuose.


Po pristatymų vyko gyva diskusija tarp susirinkusiųjų bei projektų komandos. Bibliotekos atstovė J. Vileikienė informavo, jog klausytojų tarpe yra nemažai žmonių, kuriančių savo eiles. Ji pažadėjo perduoti informaciją apie kuriamą platformą kitiems bibliotekos bendruomenės nariams bei patikino, kad tikrai atsiras norinčių dalyvauti.


Kitas tokio pobūdžio renginys vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sausio 29 d. 10 val. Visus maloniai kviečiame dalyvauti!


 


Vilniaus centrinės bibliotekos Antakalnio filiale SIH pristatė ePublisher ir Seniors On-line projektus


Gruodžio 16 d. Vilniaus centrinės bibliotekos Antakalnio filiale įvyko SIH susitikimas su klausytojais, kurio metu pristatėme du SIH koordinuojamus tarptautinius projektus – ePublisher ir Seniors On-line, taip pat susirinkusiuosius eilėmis bei dainomis džiugino mūsų kolegė aktorė Gabrielė Malinauskaitė! Analogiškas renginys vyko gruodžio 11 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).


Susitikime pristatėme ePublisher poezijos kūrimo ir vertimo platformą, skirtą poetams profesionalams ir mėgėjams, taip pat senjorus supažindinome su galimybe dalyvauti NORDPLUS / Adult projekto Seniors On-line mokymuose.


Džiaugiamės, kad renginys pritraukė ir projektai sudomino tiek jaunosios, tiek vyresniosios kartos atstovus!


 


Vilniaus centrinėje bibliotekoje įvyko SIH susitikimas su klausytojais, kurio metu pristatyti projektai ePublisher ir Seniors On-line


Gruodžio 11 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje įvyko SIH susitikimas su klausytojais, kurio metu pristatėme du šiuo metu įgyvendinamus, SIH koordinuojamus tarptautinius projektus – ePublisher ir Seniors On-line, taip pat eiles skaitė ir dainavo kolegė aktorė Gabrielė Malinauskaitė!


Susitikime pristatėme ePublisher poezijos kūrimo ir vertimo platformą, skirtą poetams profesionalams ir mėgėjams, taip pat gausiai bibliotekoje susirinkusius senjorus supažindinome su galimybe dalyvauti NORDPLUS / Adult projekto Seniors On-line mokymuose. Labai džiaugiamės, jog abu projektai sulaukė susidomėjimo klausytojų tarpe.


Gruodžio 16 d. 16 val. įvyks kitas tokio pobūdžio renginys – Vilniaus centrinės bibliotekos Antakalnio filiale (Antakalnio g. 49). Visus, besidominčius poezija, kuriančius eiles, ar tiesiog norinčius įdomiai ir prasmingai praleisti laiką, maloniai kviečiame dalyvauti!


Helsinkyje įvyko pirmasis projekto "Seniors On-line" partnerių susitikimas

2015 m. lapkričio 12-13 d. Helsinkyje įvyko pirmasis konsorciumo susitikimas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Suomijos.

Susitikime partneriai detaliai aptarė projekto tikslus, uždavinius bei siekiamus rezultatus, buvo nagrinėjami įvairūs su projekto įgyvendinimu susiję klausimai:  bendras projekto valdymas, finansiniai ir atsiskaitymo klausimai, vidinio vertinimo bei komunikacijos aspektai, projekto sklaidos strategija ir numatomi sukurti produktai. Taip pat buvo pristatyta ir aptarta projekto interneto svetainė, kuri buvo atidaryta šio susitikimo išvakarėse.

Be to, susitikimo metu partneriai pristatė bei diskutavo apie kiekvienoje šalyje užmegztus kontaktus  su asocijuotais projekto partneriais, pakviestais prisidėti prie projekto tikslų pasiekimo, aptarė preliminarų jų vaidmenį. Taip pat pasidalino mintimis apie integruotą mokymo programą, kuri bus kuriama projekto eigoje.

Į susitikimo programą šalia darbinių klausimų buvo įtraukti ir pažintiniai vizitai į vietos švietimo institucijas, kuriose nemažą klientų dalį sudaro vyresnio amžiaus žmonės. Taigi partneriai turėjo unikalią galimybę apsilankyti Helsinkio bibliotekos filiale  Library 10: tai moderni biblioteka, turinti ne tik didžiulę informacijos išteklių, bet ir muzikos bei vaizdo įrašų kolekciją, aprūpinta universaliomis kompiuterizuotomis darbo vietomis, aptarnaujanti iki 50 000 lankytojų per mėnesį, kurių nemažą dalį sudaro senjorai. Bibliotekoje partnerius pasitiko paslaugų vadybininkė p. Lotta Muurinen (lotta.muurinen@hel.fi), kuri pravedė ekskursiją, papasakojo apie vykdomas veiklas ir teikiamas paslaugas. Vėliau partneriai susipažino su IKT asociacijos senjorams ENTER atstove p. Juulia Anderson (enter.juulia@gmail.com), kuri pristatė pagrindines asociacijos veiklas, paaiškino, kaip organizuojamas jos narių darbas bei kokios pagrindinės paslaugos yra teikiamos senjorams. Vėliau SIH direktorė ir  šio projekto koordinatorė D.Malinauskienė papasakojo apie „Seniors On-line“ projektą bei pakvietė asociaciją ENTER prisidėti prie projekto įgyvendinimo Suomijoje.

Vėliau partneriai apsilankė Suomijos darbuotojų švietimo asociacijos būstinėje , kur juos pasitiko asociacijos atstovas p. Tuomas Finne (toimisto@tsl-helsinki.fi). Jis papasakojo apie šią vieną didžiausių Suomijos švietimo asociacijų, teikiančių švietimo ir konsultavimo paslaugas patiems įvairiausiems klientams, kurių nemenką dalį sudaro senjorai. Susitikimo dalyviai apsikeitė patirtimi, susijusia su vyresnio amžiaus žmonių kalbų mokymo subtilybėmis, taip pat aptarė iššūkius, su kuriais tenka susidurti padedant senjorams įvaldyti naująsias technologijas. 

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta antrąjį partnerių susitikimą surengti 2016 m. balandžio 7-8 d. Rygoje.

   
 
Konstitucijos pr. 23, A korp., 3A, 08105 VILNIUS
Informacija tel. (+370 5) 272 4879, mob. (+370) 600 20636 faks.(+370 5) 272 4839
El. paštas: info@sih.lt
Skype: soros_international_house
Įmonės kodas 121892379
Atsisk.s.Nr. LT337044060000920422
Bankas AB SEB bankas
© 2011 Soros International House