KEEP 50+ - Knowledge Exchange in Entrepreneurship for people 50+

Erasmus+ programa / Strateginės partnerystės
 
KEEP 50+  - Knowledge Exchange in Entrepreneurship for people 50+

www.keep50.eu 

Projekto trukmė:

- 24 mėnesniai

- 01/09/2016 – 31/08/2018

Projekto dalyvių skaičius – 10

Projekto veiklos:

1. Bendravimas su projekto tikslinės auditorijos vietiniais atstovais bei ekspertais.

Pagrindiniai tikslai:

  • Surinkti informaciją apie tikslines grupes – nustatyti konkrečius poreikius ir sunkumus, susijusius su verslumo mokymu, išsiaiškinti jų interesus ir lūkesčius, surinkti pagrindinę statistinę informaciją ir pan.
  • Surinkti informaciją apie kiekvienoje šalyje siūlomą verslumo ugdymą / kursus.
  • Surasti išorinius ekspertus, kurie padėtų organizuoti projekto veiklą.
  • Kiekvienas projekto partneris yra atsakingas už informacijos surinkimą savo šalyje.

2. Naciolanlinių seminarų organizavimas.

Pagrindiniai tikslai:

  • Nustatyti projekto tikslinių grupių poreikius, susijusius su verslumo mokymo programomis.
  • Palyginti dalyvių ir ekspertų verslumo ugdymo patirtį tarpusavyje.

Kiekvienas projekto partneris savo šalyje organizuos 2 seminarus.

3. “BarCamp” seminarų organizavimas.

Pagrindiniai tikslai:

  • Keistis gerąja verslumo ugdymo patirtimi tarp projekte dalyvaujančių šalių ir ekspertų.
  • Palyginti kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies tikslinių grupių verslumo ugdymo patirtį.

Seminarų dalyviai: ekspertai, dirbantys suaugusiųjų švietimo srityje.

4. “BarCamp” seminarų rezultatų pristatymas projekto ir socialinės žiniasklaidos svetainėse.

Pagrindinis tikslas:

  • “BarCamp” seminarų rezultatai bus patalpinti projekto ir socialinės žiniasklaidos puslapiuose, siekiant jais pasidalinti su profesionalais, tikslinėmis grupėmis bei informuoti visuomenę.

5. Pasiūlymo būsimai projekto verslumo mokymo programai/metodikai rengimas.

Pagrindinis tikslas:

  • Mokymo programos pagrindai, įtraukiant specialius metodinius pasiūlymus, bus koreguojami pagal projekto tikslinės grupės poreikius, kurie buvo nustatyti/apibrėžti projekto partnerių remiantis surinkta informacija.

Pasiūlymas bus pristatomas švietimo įstaigoms.

Projekto partneriai – EUROFORTIS, ZNANIE, IFES, AKLUB, ANMIRO OY, ANKA, AMC SERVICES, SIH, BRAINPLUS, ECAM-EPMI.

PROJEKTO NAUJIENOS

SIH surengė antrąjį Erasmus+ KA2 projekto KEEP50+ Nacionalinį Seminarą

Birželio 19 ir 25 dienomis SIH suorganizavo du Erasmus+ KA2 projekto KEEP50+ Nacionalinius Seminarus. Pirmasis vyko susitikimo su Širvintų rajono vietos veiklos grupe Širvintose. Antrasis buvo suorganizuotas SIH patalpose ir žmonės iš tokių organizacijų kaip Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba, Trečiojo Amžiaus Universitetas, Pensininkų Sąjunga „Bočiai“ bei žmonės iš suaugusiųjų švietimo organizacijų dalyvavo seminare.

Seminaro metu SIH atstovės pristatė ne tik KEEP50+ projekto rezultatus ir veiklas, tačiau turėjo progą pristatyti ir kitus projektus, kuriuos SIH šiuo metu vykdo ar projektus, kurie buvo neseniai užbaigti, tarp jų buvo tokie projektai kaip: „Senjorai Savanoriai Migrantų Integracijai“, „Tales@Home“, „Parents4All“ bei „ePublisher“.

 

Kvietimas į Erasmus+ KA2 projekto „Keep 50+: Knowledge Exchange in Entrepreneurship for people 50+“ seminarą „Gerosios patirtys verslumui ir savanorystei“

Data: 2018 m. birželio 25 d.

Laikas: 16.00val.

Vieta: Soros International House, Konstitucijos pr. 23A, 3 aukštas, Vilnius

Vasara prasideda, tačiau jai pasibaigus gyvenimas turės grįžti į senas vėžes... taigi, verta pagalvoti ką naudingo nuveikus dar prieš atostogaujant! Gegužės 25 dieną 16.00val., Soros International House organizuoja seminarą „Gerosios patirtys verslumui ir savanorystei“ į kurį norime maloniai pakviesti visus besidominčius vyresnio amžiaus žmonių verslumu ar savanoriška veikla, o galbūt jau dalyvavusius savanoriškos veiklos programose!

Šis seminaras yra vienas iš „Erasmus+“ programos strateginių partnerysčių projekto „Keep 50+“ (nr. 2016-1-LV01-KA204-022689) http://keep50.eu/ renginių.

Seminaro metu bus pristatyti:

   -   Erasmus+ KA2 projekto „Keep 50+“ metu surinktos gerosios verslumo patirtys projekte dalyvaujančiose partnerių valstybėse. Tikimės, kad šios patirtys inspiruos vyresnio amžiaus žmones keisti gyvenimą ar pradėti užsiimti sau patinkančia veikla, kuria negalėjo ar nedrįso užsiimti anksčiau!
   -   SIH įgyvendinamas ESFA projektas „Mokykis ir Savanoriauk! Nauji įgūdžiai profesiniam tobulėjimui ir savanorystei“. Seminaro dalyviams nuo 55 metų iki pensijinio amžiaus bus pasiūlyta prisijungti prie nemokamų 120 val. anglų kalbos kursų, arba prie pasirengimo savanoriškai veiklai mokymų!!
   -   Erasmus+ KA2 projekto “SVMI / Senjorai savanoriai migrantų integracijai” pasiekti rezultatai. Senjorus, susidomėjusius galimybe padėti migrantams integruotis visuomenėje, pakviesime dalyvauti 20 valandų programoje, skirtoje vyresnio amžiaus savanorių rengimui!

Labai laukiame visų norinčių dalyvauti seminare! Kviečiame užpildyti registracijos į seminarą formą ir atsiųsti ją el.paštu guste@sih.lt iki birželio 18 dienos. Vietų skaičius ribotas!
 
REGISTRACIJOS FORMA (spausti ant teksto)
SEMINARO DARBOTVARKĖ (spausti ant teksto)
 
 Iki susitikimo Soros International House!
 
 
Ketvirtasis Erasmus+ KA2 projekto KEEP 50+ partnerių susitikimas įvyko Karditsoje, Graikijoje

2018 m. balandžio 19-20 d. Karditsoje įvyko 4-sis Erasmus+ KA2 projekto KEEP 50+ susitikimas, kurį organizavo ANKA (Graikija) kartu su projekto koordinatoriais iš Latvijos. Susitikime „Bar Camp“ sesijų metu projekto partneriai iš Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Graikijos pasikeitė vertingomis įdėjomis apie vyresnio amžiaus žmonių verslumą, būdus jį skatinti bei pristatė gerąsias praktikas. Tai buvo paskutinis projekto partnerių susitikimas, todėl jo metu buvo aptartas ir galutinis projekto rezultatas - verslumo mokymo programa ir metodika vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat aptartos paskutinės numatytos projekto veiklos ir veiksmai.

Partnerių susitikime SIH atstovavo direktorė Daiva Malinauskienė bei projektų vadybininkė Gustė Ilgūnaitė.

 

KEEP 50+ projektas pristatytas tarptautinės parodos "Studijos 2018" metu Vilniuje, Lietuvoje

Jau daugelį metų Soros International House (SIH) tradiciškai dalyvauja didžiausioje metinėje švietimo parodoje "Studijos 2018", kuri šiemet buvo orientuota į tarptautinį mokymąsi, bei  žinių ir karjeros planavimą. Paroda vyko vasario 8-10 dienomis, Vilniuje, o SIH jos lankytojams pristatė 14 skirtingų užsienio kalbų mokymus, vasaros stovyklas paaugliams, kalbų mokymo programas užsienyje, savaitgalio ir dienos mokyklėles mažiesiems bei programas mokytojams.

Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas šiuo metu įgyvendinamiems ar visiškai neseniai įgyvendintiems projektams, tokiems kaip ePublisherSenior Volunteers for Migrant IntegrationTALES@homeKeep50+ZOE ir Parents4all.

 

Trečiasis KEEP 50+ projekto partnerių susitikimas įvyko Vilniuje, Lietuvoje

2017 m. lapkričio 20-21 d. Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje įvyko 3-sis projekto KEEP 50+ susitikimas, kurį organizavo SIH kartu su projekto partneriu iš Latvijos. Susitikime „Bar Camp“ sesijos metu projekto partneriai iš Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Graikijos pasikeitė vertingomis įdėjomis ir pristatė gerąsias praktikas, kurios padės kuriant galutinę verslumo mokymo programą ir metodiką. Taip pat aptartos tolimesnės projekto veiklos ir numatyto kito partnerių susitikimo detalės.

 

Antrasis projekto partnerių susitikimas vyko Rygoje, Latvijoje

Rugpjūčio 2-4 dienomis Rygoje, Latvijoje, vyko antrasis Erasmus+ KA2 projekto Keep 50+ - Knowledge Exhange in Entrepreneurship for people 50+ partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo partneriai iš 10 Europos šalių. Susitikimo metu buvo suorganizuoti „BarCamp“ seminarai, kurių metu partneriai iš skirtingų šalių galėjo dalintis savo patirtimi ir rezultatais, gautais jų šalyje organizuotų seminarų metu. Aptarus rezultatus preliminariai buvo sudarytos gairės verslumo programai, kuri bus šio projekto galutinis rezultatas. Galiausiai projekto partneriai aptarė kito susitikimo detales, kuris vyks š.m. lapkričio 20-21d.d. Vilniuje.

Susitikimo metu SIH atstovavo institucijos direktorė Daiva Malinauskienė ir projektų vadybininkė Gustė Ilgūnaitė.

 

Soros International House vyko seminaras-diskusija "50+: Poreikiai ir galimybės norint išlikti patraukliu darbo rinkoje"

Liepos 27 dieną vyko seminaras-diskusija tema "50+: Poreikiai ir galimybės norint išlikti patraukliu darbo rinkoje". Seminaro metu senjorai turėjo galimybę padiskutuoti apie jų galimybes išlikti darbo rinkoje bei kokie būtų jų poreikiai kuriant verslumo programą 50+. Diskusija buvo labai vertinga ir surinkti rezultatai vėliau buvo pristatyti Rygoje vykusiame partnerių susitikime ir palyginti su kitose šalyse organizuotų seminarų rezultatais.

 

Kviečiame dalyvauti seminare-diskusijoje "50+: Poreikiai ir galimybės norint išlikti patraukliu darbo rinkoje"

Pastaraisiais metais, susiduriant su visuomenės senėjimo fenomenu, kyla vis daugiau diskusijų – kuris darbuotojas yra patrauklesnis – jaunas ir energingas, atviras naujovėms, bet neturintis darbo patirties, ar vyresnio amžiaus, su didele darbo patirtimi, tačiau ne toks lankstus naujovėms?

Visus, kuriems yra aktualūs šie klausimai, o ypač priešpensijinio ir pensijinio amžiaus žmones, liepos 27d. 15.00val. maloniai kviečiame į Soros International House organizuojamą seminarą - diskusiją „50+: Poreikiai ir galimybės norint išlikti patraukliu darbo rinkoje“ .

Šis seminaras yra vienas iš Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekto „Keep 50+“ http://keep50.eu/ renginių.

Seminaro-diskusijos darbotvarkė (spausti ant teksto)

Registracija į seminarą: iki liepos 21 dienos, siųskite savo vardą, pavardę ir profesiją-užsiėmimą el. paštu guste@sih.lt.

Iki susitikimo Soros International House!

Vasara nekliūtis produktyviam darbui! 

 
Pirmasis projekto partnerių susitikimas vyko Sofijoje, Bulgarijoje

Vasario 23 – 25d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko Erasmus+ KA2 projekto Keep 50+ - Knowledge Exhange in Entrepreneurship for people 50+ partnerių susitikimas bei EURORESO organizacijos metinė asamblėja.

Renginio metu Soros International House direktorė Daiva Malinauskienė pristatė šiuo metu SIH įgyvendinamus projektus: Seniors On-linee-PublisherTales@Home, kurių veikla susilaukė didelio susidomėjimo.